Kdo si například v minulých týdnech koupil v místeckém Tescu čtvrtkilogramové balení jedněch polských párků, měl by vědět, že místo 84procentního podílu masa mělo avizovaný kuřecí původ jen 74 procent hmotnosti výrobku.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce registruje takových případů v posledních týdnech vícero. Není bez zajímavosti, že podstatná část ošizených produktů pochází z Polska. Pošramocené pověsti tamních potravin nepomohla ani aféra se závadným masem.

Byla by ale chyba svádět vinu na Poláky, ti umí vyrábět i perfektní potraviny. Jenže kde je poptávka, tam proudí nabídka. Tuzemské řetězce tlačí na některé výrobce, aby vyráběli za směšné ceny. V Polsku jim leckdo vychází vstříc, byť za cenu ošizení výrobku.

Jak z toho ven? Vinu mají nejen výrobci a obchodníci, ale také zákazníci. Kdo chce ušetřit za každou cenu, nemůže očekávat kvalitu. Ať výrobce klidně přizná, že dává do produktu méně masa. Své kupce si zboží pokud bude levné beztak najde. Nemá ale cenu pranýřovat Poláky, že nám dodávají „šmakulády“.