V posledních letech ale její sláva skomírala. Spokojenost hostů klesala, od začátku loňského roku se kavárna zavřela. Začala rekonstrukce s tím, že se mezitím najde nový provozovatel. Jenže to se nedařilo. Nelze se tomu divit.

Kavárny v tuzemsku Frýdek-Místek nevyjímaje zažily v poslední dekádě nebývalý boom. Časy turka v nich pominuly, správně připravenou výběrovou kávu dostanete ve větších městech už skoro na každém rohu. Přibyly nové podniky. Potíž je v tom, že svým designem se snaží být natolik originální, až většina z nich vypadá skoro stejně. Buď jako obývák s ušáky, nebo jsou v minimalistickém stylu.

Kavárna Radhošť se vymyká. Secesní výzdoba, příručníky a černé motýlky rozhodně nejsou kavárenským trendem. A přizpůsobit si prostory k obrazu svému je v památkově chráněném objektu problém. I proto nepřekvapí, že zájem ze strany potenciálních provozovatelů zrovna nepřekypoval. A tak město, kterému prostory patří, vezme zavděk spoluprací s místní střední gastronomickou školou. Pro budoucnost kavárny jde ale o dobrý krok. Budoucí cukráři, kuchaři a číšníci si vyzkouší praxi v prostředí, které má atmosféru. Teď jde o to, aby se v kavárně Radhošť po čase dobře cítili i hosté.