*Jeden ze zákazníků ohlásil kolem půl šesté odpoledne strážníkům, že se na parkovišti obchodního domu Kaufland ve Frýdku samovolně rozjelo nějaké auto, které následně narazilo do druhého vozu. „Policisté po příjezdu kontaktovali oba majitele, kteří se ještě před nimi domluvili na tom, že jim žádná škoda na vozidlech vlastně nevznikla,“ sdělila manažerka prevence kriminality Městské policie ve Frýdku–Místku Lenka Biolková. (Region Frýdecko-Místecko)
Když to dopadlo takhle, vzbudí to úsměv na tváři. Hlavně, že se nikomu nic nestalo. Akorát si v hlavě představuji, kdo takovým způsobem auto „zabrzdil“. Nic proti blondýnám, ale nějak mi to pasuje na ně. Nebo snad sváteční řidič v klobouku na hlavě? Také to klidně mohl být roztržitý podnikatel, který při parkování telefonoval a myšlenkami byl zcela jinde. Tak mi z toho vyplývá, že tohle se může stát každému, tak si jen přejme, abychom si pak mohli říct, co jsem psal už výše: hlavně, že se nikomu nic nestalo.

*Velký nepořádek dělala v odpoledních hodinách parta mladých na pískovišti na ulici J. Čapka ve Frýdku–Místku. Mládežníci zde už od ranních hodin kolem sebe rozhazovali plastové láhve, cigaretové nedopalky a různé obaly. Kolemjdoucí na ně přivolali strážníky. „Hlídka se po tomto oznámení šla na místo podívat. Na pískovišti našla tři odrostlejší školáky. Jeden z nich byl v podnapilém stavu. Strážníci předali dotyčného chlapce matce. Zároveň celou událost oznámili sociálnímu odboru,“ prozradil ředitel Městské policie ve Frýdku-Místku Milan Sněhota. (Region Frýdecko–Místecko)
Marné, je vidět, že mládež na pískovišti vyrůstala a stále ji to tam táhne. Akorát způsob hraní se trošičku změnil – lopatičky a autíčka vystřídaly cigarety a alkohol. Ono se říká, že kdo si hraje, nezlobí – v tomto případě to ale neplatí. Teď se rodiče těchto mladých určitě těší, až jejich ratolesti vyrostou z „telecích“ let. Ale růžové vyhlídky na nejbližší roky před sebou asi nemají.

*„Stavební práce budou provázeny zvýšeným hlukem, prašností a vibracemi při zhutňování. Pracovní doba dodavatele stavby bude od 6 do 20 hodin v pracovních i svátečních dnech. Naší snahou je zajistit co nejkratší dobu výstavby, avšak musí být dodrženy lhůty technologických procesů. Děkujeme všem, kteří důsledky výstavby pocítí, za vstřícný a shovívavý postoj k této důležité akci,“ uzavřela starostka Frýdlantu. (Region Frýdecko-Místecko)
Tak mi to trošku připomíná dobu před více než dvaceti lety. Tehdy se pracovalo klidně i na 120 procent, ti nejlepší pracovali třeba ještě na více procent. Dělaly se dobrovolné brigády a hlavně s úsměvem na tváři a písněmi na rtech – budovaly se přece lepší zítřky. Buduje se stále, dělníkům akorát mizí úsměv ze tváře. Jsou rádi za práci a hlavně když je i řádně ohodnocena. Žije se ze zakázky na zakázku – lepší zítřky prostě v nedohlednu, spíše nejistota.

*Sedák do vany, vozík, chodítko, speciální postel, pojízdný výtah pro vozíčkáře, schodolez – to je výčet takzvaných kompenzačních pomůcek, bez kterých si někteří z nás každodenní život nedokáží představit. Nejen zmiňované pomůcky, ale i mnoho dalších bude k vidění na připravované výstavě, která se koná 2. června v Katolickém domě v ulici F. Čejky v Místku. (Deník)
I o tom je život, hitparáda to prostě někdy není. Jen mám takový pocit, že lidé, kteří mají nějaké postižení, jsou odolnější – nestěžují si, nebrečí. Jsou zvyklí prát se se životem a radovat se z každého i malého vítězství. To zdravý člověk si naopak hned stěžuje, že v autobuse musel stát, venku je horko a nedá se pracovat, v obchodě byla fronta. Co k tomu dodat? Berme si příklad i z těch, nad kterými jsou ještě někteří lidé schopni „ohrnovat nos“.


*Zumba Gold je osvěžující cvičební program založený na latinskoamerických rytmech, který kombinuje tanec a fitness. Je uzpůsoben tak, aby vyhovoval i aktivním dámám a pánům středního a vyššího věku, lidem s obezitou či se zdravotním omezením. A právě toto cvičení nabízí pod vedením certifikovaného lektora Klub seniorů na Husově ulici v Třinci. (Deník)
Důchodce v bačkorách a u televize, tak na to můžete zapomenout – je nová doba a důchodci se chtějí i bavit. A je to jenom dobře, než sedět doma u televize a nadávat na strasti života, je lepší se pobavit. U toho si udělat pěknou žízeň, kterou pak lze spláchnout vychlazeným pivečkem a navečer si v klidu sednout do křesla u televize. A na nadávání nezbude ani čas, protože takto „krásně“ unavený člověk usne, jako když ho do vody hodí.

*Nejdůležitější zápas sezony je tady. A čeští hokejisté mají před klíčovým čtvrtfinálovým soubojem s Amerikou jednu jistotu: doma jim bude palce držet celý národ. Bez nadsázky se dá říct, že dnes odpoledne se také ve všech městech na Moravě a ve Slezsku zastaví čas a všichni budou sledovat bitvu o všechno. Očekávají se hromadné žádosti o dřívější uvolnění z práce, dovolené, tím pádem přeplněné hospody, restaurace, ale i obýváky. Televize, rádia i počítače pojedou na plný výkon. Celá země bude žít úderem šestnácté hodiny hokejem. (Deník)
Hokej je fenomén, to je jasné. Je až neuvěřitelné, jak dokáže lidi spojit. A je jedno, jakého je kdo vyznání či politického smyšlení. Národ hokejisty miluje – když se jim daří. V opačném případě dokáže být velmi kritický. To jsme my Češi. Jeden den jsme schopni vynášet například Jardu Jágra do nebes, druhý den, když se mu nedaří, nadáváme ina trenéra, proč ho v jeho věku ještě na šampionát tahá. Ale potěšitelná je jedna věc, hokejistům lidé úspěch přejí. Vběžném životě tomu tak mnohdy není.