V Třinci-Starém Městě skončil polský kamion DAF, který byl naložen více než dvěma desítkami tunových svitků drátu, ve Frýdecké ulici ve stromu. Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pondělí o půl čtvrté ráno. Na místo vyjely tři jednotky hasičů – dvě z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Třince a Frýdku-Místku a jedna jednotka dobrovolných hasičů z Třince-Gutů.

„Hasiči vyprostili zraněného řidiče, kterého předali rychlé záchranné službě. Potom odčerpali ze dvou palivových nádrží 600 litrů nafty. Majitel odmítl vyproštění kamionu hasiči, postarala se o něj soukromá firma," popsal tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

„Padesátiletý řidič zůstal uvězněn v kabině vozidla a musel být vyproštěn. Po havárii byl při vědomí a také se záchranáři o něco později komunikoval. Jeho stav se však po vyproštění náhle zhoršil a u pacientovi selhávaly základní životní funkce. Bylo nutno zahájit resuscitační péči – a to včetně srdeční masáže a umělé plicní ventilace. Obnovit činnost srdce se posádce podařilo asi po třiceti minutách oživovacích pokusů, použít přitom museli i řadu defibrilačních výbojů. Postižený byl následně transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Třinci-Sosně. Jeho stavy byl v té době kritický," sdělil tiskový mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

V dopoledních hodinách pak záchranná služba zajišťovala ještě sekundární transport muže z nemocnice Třinec-Sosna do kardiologického centra v Třinci-Podlesí. Je pravděpodobné, že za nehodou i následným selháním vitálních funkcí byly vážné srdeční obtíže pacienta.

Druhá vážná nehoda se v ten stejný den stala na silnici mezi Starou Vsí nad Ondřejnicí a Mošnovem. Operační středisko hasičů se o kolizi dovědělo krátce po šesté hodině ranní. Také zde na místo vyjely tři jednotky hasičů – dvě z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z ostravských stanic Hrabůvka a Zábřeh – a s nimi podnikoví hasiči z letiště Leoše Janáčka. „Hasiči vyprostili řidiče osobního automobilu Škoda Octavia, která se střetla s nákladním automobilem. Asistovali i při jeho ošetřování. Octavii zabezpečili před požárem. Po zdokumentování nehody Policií ČR silnici uklidili," řekl Petr Kůdela.

„Jednatřicetiletý řidič zůstal i v tomto případě uvězněn ve vraku vozidla. Utrpěl vážná poranění hlavy a horní končetiny. Také jeho život byl v přímém ohrožení. Posádka rychlé lékařské pomoci, která dorazila na místo události, musela zabezpečit jeho dýchání, ošetřit poranění a zahájit nezbytné podávání léků. Muže poté přepravili a předali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," uzavřel Lukáš Humpl.