O neštěstí v kolejišti informoval Deník už ve čtvrtek večer v článku: V Třinci zemřel motorkář, ve Frýdku-Místku zabil chodce vlak

Podle pravděpodobné verze se mladší muž následkem zdrcujícího telefonátu, ze kterého se dověděl o bratrově smrti, na festivalu hodně opil. Potom usnul ve stanu. Ráno už jej ale jeho přítelkyně neprobudila. Příčinou jeho úmrtí byla podle lékaře zástava srdce.

Podle zjištění Deníku je maminka zemřelých synů momentálně v péči lékařů. Navíc otec rodiny je dlouhodobě nemocný. Zdrcující zpráva se po obci velice rychle roznesla. „Je to krutý osud. Toho jednoho kluka jsem poměrně dobře znal, protože u nás hrál fotbal. Co k tomu říct? Snad jen to, že každého mladého života je samozřejmě velká škoda," zamyslel se v pondělí člen TJ Dobratice Karel Moškoř.

Vesnicí kolují různé verze. „Podle jedné ten starší kluk skočil pod vlak kvůli holky. Co vím ale jistě, otec té rodiny je vážně nemocný. Zůstala jim jen dcera, která má za měsíc rodit. Na jednu rodinu je toho už opravdu až moc," řekla prodavačka potravin z Dobratic.

K smutnému případu se vyjádřila také starostka obce Dobratice Alena Kacířová. „Dvojnásobná tragédie, která postihla rodinu z Dobratic, zasáhla celou vesnici. Rodina tady dlouho žije, všichni ji znají a znali oba bratry. Obec teď žije hlubokým soucitem a lítostí," uzavřela starostka Alena Kacířová.