K nehodě došlo před polednem při práci u silnice v lokalitě mezi obcemi Kateřinice a Fryčovice. Na místo okamžitě vyjely záchranky. Záchranáři se o zraněné starali v době, kdy z potrubí stále šlehaly plameny. 

K nehodě došlo před polednem při práci u silnice v lokalitě mezi obcemi Kateřinice a Fryčovice. „Záchranáři ošetřovali čtyři muže. Všichni byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali, někteří však jevili známky psychického šoku po události," informoval mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Sedmačtyřicetiletý muž utrpěl popáleniny druhého až třetího stupně v obličeji a na horních končetinách, stejně jako jeho o sedm let starší kolega, jehož zranění se však krátce po události jevilo méně závažné. Další dva muži ve věku 28 a 29 let byli popáleni na hlavě, starší z nich navíc na horní končetině a v bederní oblasti. Záchranáři následně zajistili transport všech postižených do Popáleninového centra Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

"Hasiči použili na uhašení pěnu s vodou. Oheň se jim podařilo uhasit během deseti minut," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že dalšímu úniku plynu zamezila poruchová služba plynáren. "Plyn hořel ve výkopu v okolí spojky dvou plynových potrubí o průměru 50 a 30 cm. Proč začal plyn unikat zjišťují na místě vyšetřovatelé HZS MSK a Policie ČR," doplnil Kůdela.

Okolnosti vzniku požáru jsou prozatím předmětem vyšetřování. Oheň však vznikl při broušení bruskou. Zjišťovat se bude, zda pracovníci porušili bezpečnostní předpisy.