Havárii motocyklisty, který měl při jízdě narazit do plotu, nahlásili svědkové na tísňovou linku ve čtvrt na devět s tím, že na místě je zraněný v bezvědomí. Na pomoc ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého stanoviště a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

„Pětatřicetiletý motocyklista nejevil známky života a v okamžiku příjezdu záchranářů mu poskytovali základní první pomoc svědkové nehody. Posádky pokračovaly ve snaze o záchranu muže, u něhož došlo k selhání všech základních životních funkcí. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil mnohočetná poranění v oblasti končetin, pánve a páteře. Navzdory použití přístrojů a léků se záchranářům během rozšířené resuscitace nepodařilo obnovit činnost srdce a lékař nakonec musel konstatovat smrt muže," potvrdil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Na místě nehody byla ošetřena rovněž dvaadvacetiletá žena, která neutrpěla fyzické poranění – ale jevila známky akutní stresové reakce. Posádka ji poté transportovala do zdravotnického zařízení a předala do další péče ve frýdecko-místecké nemocnici.