Na úrovni pneuservisu K&K v Šenově se srazily vozy Opel Zafira, BMW a Škoda Superb. Jednoho zraněného odvezla sanitka do havířovské nemocnice. Podle některých svědků zavinil nehodu řidič zafiry, který se chtěl otáčet do protisměru v místě, kde jsou svodidla přerušená pro otáčení zimní údržby. Další svědci tvrdí, že se otáčet nechtěl, ale přejížděl z pruhu do pruhu. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. „Nejprve se srazila dvě auta, ale poškozená v důsledku nehody jsou čtyři. Jedno auto zůstalo po kolizi převrácené na střeše,“ sdělila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Nejhůře dopadl vůz BMW, který se po střetu převrátil na bok. Při tom zavadil o superb, kterému se prorazilo levé přední kolo a téměř neovladatelný jel ještě asi sto metrů.„To BMW snad přes ten superb přeskočilo,“ popisoval průběh nehody jeden z přihlížejících mladíků.

Na místě zasahovali hasiči, záchranáři a policisté. Hasiči zajistili únik provozních kapalin a u vozidel odpojili autobaterie, aby předešli případnému zkratu elektroinstalace. Hasiči také prohledávali okolí místa nehody. Poté, co do otačející se zafiry naboural superb, došlo k odtržení jejího předního levého kola. zatímco poloosa se našla několik desítek metrů ve svahu pod mostem, kolo nalezeno nebylo.

„Na místo vyjely tři sanitní vozy, jeden s lékařem z Orlové, protože havířovská lékařka právě zasahovala u jiného případu. Na místě byla ošetřena jedna lehce zraněná žena s oděrkami a jeden středně těžce zraněný muž byl převezen do havířovské nemocnice. Utrpěl pohmožděniny,“ řekl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Po čtrnácté hodině se podařilo vraky ze silnice odstranit a důležitou tepnu opět zprůjezdnit.

LIBOR BĚČÁK, IVA HAVLÍČKOVÁ