Čtyřiačtyřicetiletý muž a o rok mladší žena podle zjištění záchranářů pálili venku dřevo. Přitom manipulovali s hořlavinou, která byla ve vědru. Ta se prudce vzňala a plamen zasáhl oba přítomné. „Muž utrpěl popáleniny obličeje a obou rukou I. až II. stupně na přibližně deseti procentech povrchu těla,“ řekl mluvčí ÚSZS MSK Lukáš Humpl.

Žena byla zraněna velmi vážně. V době příjezdu posádek záchranné služby sice byla při vědomí, avšak s popáleninami na 50 až 60 procentechtěla. Zasažena byla hlava, hrudník, břicho, záda i dolní končetiny. Popáleniny II. a III. stupně, které utrpěla, pacientku bezprostředně ohrožovaly na životě. Bylo nezbytné utlumit bolesti a následně uvést postiženou do umělého spánku.

Z důvodu podezření na zasažení dýchacích cest provedla zasahující lékařka intubaci a připojila pacientku k umělé plicní ventilaci. Záchranáři dále zajistili dva žilní vstupy, podali léky a infuzní roztoky, ošetřili popálené plochy, ženu zabalili do sterilního prostěradla a přikryli termofolií.

„Následoval šetrný a rychlý letecký transport do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde byli oba pacienti předáni do péče popáleninového centra,“ uzavřel Humpl.