Nehoda se stala v lokalitě Třanovic. Motocyklista se srazil s osobním automobilem. Na místo vyjela záchranka a z Ostravy přiletěl i vrtulník. Záchranáři se několik desítek minut snažili motocyklistu ošetřit a stabilizovat jeho stav, aby vydržel transport do nemocnice. Zdravotní stav byl v té době hodnocen jako kritický. Vrtulník se s motocyklistou vznesl ze silnice až po více než hodině.

„Po střetu automobilu s motocyklem bylo nutno ošetřit tři zraněné. Muž a žena ve středních letech cestovali ve vozidle. Pacient utrpěl jen lehké zranění, žena pak poranění dolní končetiny, vyloučit u ní nebylo možno ani poranění pánve. Oba byli předáni na chirurgické ambulanci nemocnice v Třinci,“ sdělil mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Nejvážněji zraněn byl motocyklista. „Letecká záchranná služba muže v bezvědomí s těžkým poraněním hlavy a dolní končetiny ošetřila a transportovala na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Postižený musel být zaintubován a připojen k umělé plicní ventilaci, nalézal se v přímém ohrožení života,“ potvrdil Humpl. Okolnosti nehody a především míru zavinění vyšetřuje policie. (sru,bb)