Sedmačtyřicetiletého muže popálil elektrický proud v žíhárně.

Doprava na specializované popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice se však zkomplikovala kvůli počasí. Vrtulník nemohl přistát na heliportu v areálu nemocnice, protože Porubu halila hustá mlha. Vrtulník proto přistál na své základně v Ostravě-Zábřehu, kde byl pacient přeložen do sanitky a dopraven do nemocnice po zemi.

"Muž byl zasažen elektrickým proudem o napětí 6000 voltů. Zasahující lékařka při prvotním vyšetření zjistila, že utrpěl závažná poranění. Pacient byl popálen na ploše přibližně čtyřiceti procent povrchu těla, a to v oblasti horních končetin a trupu. Záchranáři ošetřili popáleniny druhého až třetího stupně pomocí speciálních popáleninových roušek, které zajišťují chlazení a zmírňují bolestivost poranění. Postiženému byl zajištěn vstup do kostní dřeně, kterým záchranáři podali potřebné léky," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

„Jedná se o těžký úraz,“ řekl už ráno redakci mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk. Podle něj se událost odehrála kolem sedmé hodiny ráno.

„Stalo se to na žíhárně. Pracovník dělal nějakou údržbu na zařízení. Jednalo se o vysoké napětí, došlo ke zkratu, vzplanutí oděvu a k popálení elektrickým proudem,“ uvedl Starzyk. Policisté už šetří, co se stalo a zda nedošlo k porušení pracovních povinností.

(bb, lew)