„Vyvázl bez zranění, nevypadal ani na to, že by měl šok,“ sdělil tiskový mluvčí krasjkých hasičů Petr Kůdela s tím, že kamion jel v pravém pruhu ve směru z Českého Těšína na Frýdek-Místek.

„Patrně zavadil koly o svodidla na pravém okraji vozovky, načež sjel protisměru, kde se postavil napříč. Vezl dva kotouče se svinutým plechem, každý měl zhruba 10 tun. Jeden vypadl ven, druhý zůstal na korbě. Velkým štěstím bylo, že ve směru z Frýdku-Místku na Těšín právě nikdo nejel,“ zamyslel se Kůdela.

Na místo vyjely tři jednotky HZS MSK – stanice Nošovice, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh. „Hasiči se po kontrole zdravotního stavu řidiče postarali o únik nafty z poškozené nádrže kamionu, povedlo se jim přečerpat do připraveného barelu 230 litrů. Také zasypali drobný únik provozních kapalin na silnici sorbentem,“ sdělil Kůdela. Do půdy neuniklo nic, což potvrdil na místě zástupce s.p. Povodí Odry. Po zdokumentování DN Policií ČR odřezali část poškozených středových svodidel, a to pomocí rozbrušovací pily, klíčů a hydraulického rozpínáku.

Soukromé odtahové službě, které asistují hasiči z HZS MSK, se zatím nepodařilo kamion odtáhnout. „Její pracovníci následně vyměnili havarovanému vozidlu kola, aby ho mohli odtáhnout mimo rychlostní silnici,“ dodal Kůdela.

"V rámci odklízení následků polední dopravní nehody kamionu (odtěžení zeminy nasáklé naftou) byl uzavřen i jeden jízdní pruh ve směru z Českého Těšína na F-M ale jeden jízdní pruh ve směru z F-M na Těšín byl již otevřen. Úplné otevření silnice se plánuje cca do třech hodin," informoval večer o průběhu likvidace nehody policejní mluvčí.