Jak Deníku sdělili policisté, nejen nepřizpůsobení rychlosti jízdy, ale také alkohol u řidičky byly příčinou dopravní nehody osobního motorového vozidla Volkswagen Golf Plus. Nehoda se stala v úterý 11. července 2023 krátce po poledni na nájezdu na dálnici D48 v obci Rychaltice na Frýdecko-Místecku.

Ilustrační foto.
Řidiči, pozor. Novinka v dopravě na Hlavní třídě ve Frýdku-Místku, budou další

Žena, která cestovala ve vozidle sama, sjela mimo nájezd na dálnici a postupně narazila do směrových sloupů, betonového vyústění kanalizace a pletivového oplocení. „Policisté u dvaatřicetileté řidičky provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla pozitivní s hodnotou přes tři promile," řekla Deníku mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová.

„Žena k tomu uvedla, že před jízdou na oslavě vypila dvě skleničky vína. Policisté jí na místě zadrželi řidičský průkaz. Jelikož při nehodě utrpěla lehké zranění, byla záchranáři převezena do nemocničního zařízení," sdělila dále policejní mluvčí.

Hlavu dvouletého dítěte vysvobodili hasiči ve Frýdku-Místku ze záchodového prkýnka pomocí kleští. Frýdek-Místek, 12. července 2023.
FOTO: Dvouleté dítě uvízlo ve Frýdku-Místku hlavou v prkýnku. Pomohli hasiči

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodala mluvčí policie.