Vozy se srazily v sobotu po poledni na silnici ve směru na Frýdlant nad Ostravicí. Hasiči nejprve vysvobodili mladšího z mužů, a to pomocí hydraulického zařízení, kterým přestřihli sloupek a sedadlo. „Byl při vědomí a komunikoval. Po opatrném vytažení z vozu byl předán rychlé záchranné službě," sdělil tiskový mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Mluvčí záchranářů Lukáš Humpl později doplnil, že se jednalo o osmadvacetiletého motoristu, který utrpěl poranění hlavy, horní končetiny a četné oděrky. „Záchranáři jej zajistili krčním límcem, ošetřili rány, podali léky a poté zraněného letecky transpotovali do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ řekl Humpl.

Zraněn byl rovněž řidič clia. „Dvaačtyřicetiletý muž se poranil na ruce. Sanitka jej transportovala na traumatologickou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku,“ dodal Humpl. Na místě zasahovaly posádky z Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí.

Oba šoféři jeli ve svých autech sami. Havarované auto vytáhl na břeh vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815, a to asi šest metrů daleko. Z formanu naštěstí do potoka olej ani palivo neunikly.

Podobná srážka se v obci stala také 6. května. Více zde: Dopravní nehoda v Hodoňovicích si vyžádala čtyři zraněné

Hned tři lidé se zranili v pátek 30. května o půl páté odpoledne při nehodě osobního vozu v Žermanicích. Řidič nezvládl vůz ve stoupání poblíž pekárny Pod Hrází ve směru na Horní Bludovice, auto sjelo do protisměru a skončilo v příkopu. Podle zasahujících dopravních policistů byla příčinou jednoznačně nepřiměřená rychlost.