Akci předcházelo oznámení ženy z Ostravy o pohřešování jejího sedmapadesátiletého manžela. "Ten měl minulý víkend odjet na chatu do Raškovic, kam jezdívá pravidelně. Muž se však nevrátil domů a žena jej nenašla ani na jejich chatě. Jeho telefon byl navíc nedostupný. Jelikož muž trpí epileptickými záchvaty, vyvstala obava o jeho život," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová.

Policisté z obvodního oddělení Nošovice tak v pondělí 5. června rozjeli pátrací akci, do které se zapojil také psovod se služebním psem. "Pátrání probíhalo nejprve v blízkém okolí chaty, následně se rozšířilo i do přilehlého lesa, kam pohřešovaný chodívá na procházky," pokračuje mluvčí policie. 

Ilustrační foto.
Žena na Frýdecko-Místecku šla podél kolejí a srazil ji vlak. Zranění jsou vážná

Krátce před půl druhou odpoledne přišla dobrá zpráva. Jeden z policistů nalezl muže ležícího poblíž koryta vodního toku nedaleko silnice.

"Ten byl při vědomí, ale dezorientovaný a podchlazený, stěžoval si na bolest nohy. Policisté ho proto zabalili do termofólie a na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která jej převezla do nemocničního zařízení. Muž tak pravděpodobně vlivem zdravotní indispozice upadl a strávil zřejmě víc jak 24 hodin na místě, kde byl nalezen, tedy zhruba jeden kilometr od své chaty," doplnila dále mluvčí policie. 

Muže pak do své péče převzali zdravotníci. "Sedmapadesátiletý muž byl při vědomí a mimo ohrožení života. Měl drobné oděrky a lehce poraněnou dolní končetinu a byl dehydrovaný. Zdravotníci ho po základním ošetření převezli na urgentní příjem frýdecko-místecké nemocnice," doplnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.