Nehoda byla záchranným složkám ohlášena v sobotu po 9. hodině dopoledne. Kamiony se srazily na silnici I/68, na novém obchvatu Třince v úrovni obce Hnojník.

„Pětašedesátiletý řidič srbské národnosti uvedl, že mu měla prasknout pneumatika, kdy následně přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s belgickým kamionem," sdělil René Černohorský, mluvčí Policie ČR Moravskoslezského kraje.

Zdroj: Youtube

Řidič, který nehodu způsobil, vyvázl bez zranění, zato skončil v policejní cele. Protijedoucího řidiče museli záchranáři po vyproštění z kamionu resuscitovat a následně letecky přepravit do ostravské fakultní nemocnice, kde bohužel podlehl zraněním.

Nehoda kamionu na cestě z Třince na Český Těšín, 6. února 2023.
Nehoda kamionu na cestě z Třince na Český Těšín. Odpoledne tudy neprojedete

U srbského řidiče byla provedena orientační dechová zkouška i test na omamné a psychotropní látky s negativním výsledkem. Kvůli nehodě museli policisté na několik hodin uzavřít sjezdy a nájezdy na 63. kilometru dálnice D48 na na silnici I/68. Stejně tak opačný směr silnice I/68.

„Policisté prováděli odklon dopravy na D48 ve směru na Český Těšín, v Neborech pak směrem na Ropici," pravil v sobotu René Černohorský. Kolem páté hodiny byl provoz plně obnoven.