K nehodě došlo krátce před 4. hodinou na silnici I/11 v katastru Třince (část Nebory). Svědci popsali velkou ránu. Dodávka byla po čelním střetu s kamionem značně deformována. Do nemocnic byli převezeni řidič kamionu a jeden přeživší pasažér z dodávky. 

"K události byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK Třinec a dobrovolná jednotka místní části Guty. Hasiči po příjezdu k dopravní nehodě zjistili, že došlo ke střetu kamionu a dodávky. Oba automobily skončily mimo komunikaci, dodávka se navíc převrátila na střechu. Uvnitř a také částečně pod ní zůstalo zaklíněno celkem pět osob. Hasiči k jejich vyproštění nasadili nejen hydraulické nástroje, ale rovněž vysokotlaké pneumatické zvedací vaky. Zároveň zajišťovali oba vozy proti požáru a úniku provozních kapalin. Pro vytažení dodávky na komunikaci byl přivolán speciál Bison z ostravské stanice HZS MSK v Zábřehu. Hasiči po vyšetření nehody provedli částečný úklid vozovky od přepravovaného a vysypaného nákladu a pomohli s naložením dodávky na odtah. Vyproštění kamionu bude řešit soukromá firma," sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák. 

Tragická nehoda v Třinci-Neborech.
V nynějším týdnu při nehodách zemřelo 22 lidí, letos dosud nejvíc

Z dostupných informací vyplývá, že kamion jel od slovenské hranice, kde si měl řidič odbýt povinnou pauzu. V Neborech mu měla vjet do jízdní dráhy dodávka. Všichni zemřelí z posádky dodávky jsou cizinci. 

Příčiny nehody vyšetřuje policie. 

"Z dosud zjištěných informací vyplývá následovné: Při střetu kamionu a dodávky zn. Mercedes utrpěli čtyři lidé smrtelná poranění. Dva byli zraněni, ošetřeni záchranáři a převezeni do nemocnic. Náraz byl značný, dodávka se převrátila po střetu na střechu a byla odmrštěna mimo vozovku. Stejně tak mimo komunikaci byl odhozen kamion. Došlo k výrazné deformaci vozidla, což komplikovalo vyprošťování osob… Policisté nyní zjišťují příčinu střetu obou vozidel, stejně tak identitu zesnulých osob. Je prováděno ohledání místa události, ohledání těl, zajištění stop, topografická i fotografická dokumentace. Kamion řídil 37letý muž. Tento byl při nehodě zraněn a z místa transportován do nemocnice. Policisté k objasnění některých okolností přibrali znalce," informovala policejní mluvčí Gabriela Pokorná. 

Tragická nehoda v Třinci.Zdroj: Facebook

K zásahu okamžitě vyjely dva týmy zdravotnické záchranné služby z třinecké základny a v rámci noční mise se zapojil také vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy, který přistál asi sto metrů od místa události. 

"Bilance nehody je tragická: Zasahující záchranáři již nemohli pomoci čtyřem osobám, jež cestovaly v dodávkovém automobilu. Utrpěly poranění neslučitelná se životem, kterým podlehly bezprostředně po havárii a lékař ZZS u nich již pouze mohl konstatovat smrt. Jejich identitu ani věk záchranáři neznají. Pátý účastník nehody, muž středního věku, zůstal zaklíněn pod vozidlem. Byl při vědomí, týmy Zdravotnické záchranné služby mu podaly léky tlumící bolest a poté jej vyprostili hasiči. Prvotní vyšetření ukázalo poranění pánve a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění. Pacientovi byl zajištěn vstup do kostní dřeně i nitrožilní přístup, následně jej lékař uvedl do umělého spánku. Provedl intubaci a převedl jej na přístrojem řízené dýchání. Po zajištění pánevním pásem a uložení do vakuové matrace byl postižený letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. V době předání se jeho stav jevil jako kritický. Ošetřen byl také sedmatřicetiletý muž s poraněním horní končetiny. Jeho poranění nebylo život ohrožující. Záchranáři jej následně přepravili do třinecké nemocnice, a to na tamní chirurgickou ambulanci," dodal informace o zásahu mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Silnice byla po nehodě zcela neprůjezdná, provoz byl odkláněn náhradními trasami.

"Věc je kvalifikována jako trestný čin usmrcení z nedbalosti. Jde o jednu z nejtragičtějších dopravních nehod v našem regionu za uplynulá léta (pokud nevzpomeneme nehodu kamionu a pendolina ve Studénce). Letos v našem kraji zemřelo v souvislosti s dopravními nehodami 48 osob," doplnila mluvčí Pokorná. 

Hromadná nehoda ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.
Pět zraněných při havárii pěti aut. Lékaři ošetřili i dítě
Ilustrační foto
Při hašení požáru ve zdravotním středisku našli hasiči jednoho mrtvého