Nešťastná událost se stala v úterý 6. listopadu před půlnocí.

„Jednalo se o čtyřletého chlapce, který kolem třiadvacáté hodiny vypadl z prvního patra domu. Na místo události ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci, která zjistila, že spadl na zem z přibližně pětimetrové výšky. Zasahující lékař jej našel sice při vědomí, nicméně kluk utrpěl velmi vážná poranění hrudníku a pánve. Posádka ho proto urychleně uložila do vakuové matrace, zajistila krčním límcem a zahájila podávání potřebných léků,“ popsal tiskový mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl s tím, že chlapce po poskytnutí první lékařské péče převezli do frýdecko-místecké nemocnice, kde jej předali lékařům na jednotce intenzivní péče.

Podle informací redakce nebyla matka dítěte v době, kdy se pádem zranilo, vůbec doma, protože se měla místo hlídání věnovat popíjení alkoholických nápojů v nedalekém baru.

Frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk Deníku potvrdil, že pokud se prokáže, že tomu tak opravdu bylo, bude jí hrozit obvinění z nedbalostního přečinu ublížení na zdraví, za což ji může soud poslal až na jeden rok do vězení.