Případ oznámil policii 28. května majitel třinecké firmy, která se zabývá prodejem pneumatik s tím, že mu neznámý pachatel odcizil z areálu provozovny několik desítek protektorů. Tím měl způsobit škodu, která byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Z těchto sdělení bylo jasné, že dotyčný zloděj musel disponovat přinejmenším dodávkovým vozidlem, kterým takto obsáhlý lup odvezl.

„Pro zkušené policisty je taková informace jasným signálem, na co si mají dát při objížďkách pozor. Takto uvažovali i třinečtí kolegové, kteří měli druhého dne noční směnu. Zaměřili na se na dodávku, která se v časných ranních hodinách pohybovala právě okolo vykradené firmy a směřovala po ulici Frýdecké z města ven. Po zastavení vozidla záhy zjistili, že je jejich policejní čich nezklamal. V nákladním prostoru dodávky bylo asi dvacet pneumatik v hodnotě nejméně pětačtyřicet tisíc korun," popsal frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Padesátiletý cizinec se nejprve vydával za distributora, jenže tato lež byla policisty záhy odhalena a muž se ke krádeži přiznal. Kriminalisté posléze zjistili, že se jedná recidivistu s pestrou trestní minulostí, který již byl několikrát soudně trestán. „Proto je možná spojitost muže s prvním vloupáním předmětem dalšího šetření. Případ se realizoval ve zkráceném trestním řízení. Pachateli hrozí za přečin krádeže trest v odnětí svobody až na dva roky," upřesnil okresní policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.