Případ měl ale nakonec smutný konec, neboť dotyčný důchodce po převozu do špitálu skonal.

Protože byl starší muž kardiak, který musí pravidelně užívat předepsané léky, ihned se rozběhlo pátrání. „Policisté získali informace o jeho pohybu v den, kdy se ztratil. I přes noční dobu prohledávali místa, kde se v minulosti zdržoval. Nic však nevedlo k nalezení ztraceného muže. Proto se další den do akce zapojili nejen místní strážci zákona, ale i strážníci Městské policie Třinec, čtyři policejní psovodi se svými psy, profesionální hasiči a dobrovolné hasičské sbory z Třince, Gutů a Dolní Lištné," vyjmenoval frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Složené týmy se zaměřily zejména na okolí řeky Olše, Folwark, sídliště Sosna, ulici Kaštanovou a zalesněný prostor zvaný Jahodná. A právě toto rozhodnutí a primární zaměření na lokalitu s přilehlým lesem bylo správné. Záchranáři po necelých dvou hodinách důchodce našli.

Ležel ve strmém svahu v jámě po kořeni stromu. „Nebyly zjištěny skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že by se stal obětí trestného činu. Protože byl podchlazený a dezorientovaný, okamžitě mu byla poskytnuta první pomoc. Nato jej hasiči pomocí kompresních nosítek přenesli až na silnici, kde si jej naložili zdravotníci do sanitky a převezli do nemocnice. Přesto nemocný muž i přes veškerou péči na nemocničním oddělení zemře," konstatoval policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.