Operační středisko zdravotníků se o případu dovědělo po půl desáté dopoledne.

"Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Třinci," uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

 „Dvaasedmdesátiletý muž spaloval venku na zahradě větve, přičemž manipuloval s kanystrem benzinu. Při zakopnutí a následném pádu si přivodil rozsáhlé a život ohrožující popáleniny. V době příjezdu záchranářů byl při vědomí a s posádkou komunikoval. Zasahující lékařka u něj při prvotním vyšetření zjistila popáleniny na více než polovině těla – a to v oblasti hlavy, krku, hrudníku a horních i dolních končetin," popsal.

Záchranáři pacienta museli uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty a připojit jej k přístrojem řízené ventilaci. Po ošetření poraněných míst a dalších nezbytných opatřeních byl muž sanitním vozidlem transportován na heliport záchranné služby v Třince, kde si jej převzala posádka vrtulníku.

„Ta jej letecky přepravila na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," dodal Lukáš Humpl.

Důchodce posléze na následky popálení zemřel. Mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk popřel, že by se jednalo o sebevraždu.

„Jednalo se o nešťastnou náhodu," uvedl pro Deník Vlastimil Starzyk.