Šofér osobního automobilu narazil před třetí hodinou ranní do betonového sloupu elektrického vedení ve Sviadnovské ulici. K události okamžitě vyjely dva hasičské vozy profesionálních hasičů z Frýdku-Místku. „V osobáku zůstaly zaklíněny dvě osoby, které museli hasiči vyprostit. Hasiči posléze zajistili místo dopravní nehody, následně asistovali při odtažení havarovaného vozidla a provedli úklid," upřesnil zastupující tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Marek Gašparín.

Do akce se samozřejmě neprodleně zapojili i zdravotníci z Frýdku-Místku a Ostravy. Pomoc poskytovaly dvě lékařské rendez-vous a tři zdravotnické posádky. První záchranáři dorazili v průběhu devíti minut od nahlášení. Posádky zdravotnické záchranné služby ošetřovaly tři osoby.

„Nejvážněji zraněn byl osmnáctiletý muž. Ve vozidle zůstal zaklíněný a jeho vyprošťování trvalo několik desítek minut. Ještě před vyproštěním byl postižený zajištěn krčním límcem a záchranáři zahájili podávání léků. Poté byl pomocí scoop rámu uložen do vakuové matrace. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění dolní končetiny a vyslovil podezření na další možná zranění. Stav muže se jevil jako život ohrožující, takže musel být uveden do umělého spánku a převeden na přístrojem řízenou ventilaci," detailně popsal tiskový mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Jednadvacetiletý muž byl posádkami ošetřen s vážnými poraněními horní a dolní končetiny, v době zásahu byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Třetí z účastníků nehody, kterým byl sedmnáctiletý mladík, utrpěl poranění lehkého charakteru na hlavě. „Všichni pacienti byli následně transportováni do Fakultní nemocnice v Ostravě. Dva byli předáni do péče týmu urgentního příjmu, poslední na centrálním příjmu nemocných," sdělil Lukáš Humpl.

Na Bruntálsku

Druhá vážná dopravní nehoda se stala kolem čtvrté hodiny ranní v obci Dvorce na Bruntálsku.

"Nákladní automobil převážející potraviny sjel z komunikace a při tom prorazil nádrže s 1.000 litry nafty. Přibližně 500 litrů hasiči zachytili a dalších přibližně 500 litrů nafty uniklo na komunikaci, do půdy a posléze do studny přilehlého domu a do obecní kanalizace," řekl dále Gašparin.

Hasiči proto museli na potoku za obecní čističkou odpadních vod instalovat norné stěny pro zachycení uniklé nafty.

Při této nehodě nedošlo ke zranění žádných osob.

"Na likvidaci následků dopravní nehody se podílely čtyři hasičské jednotky, jednotka ze stanice Bruntál a tři jednotky dobrovolných hasičů z Dvorců, Lomnice a Moravského Berounu. Na místě zasahovalo celkem sedm hasičských vozidel, včetně chemického a sorbentového automobilu pro likvidaci uniklé nafty a včetně vyprošťovacího automobilu, který pomáhal vyprostit havarovaný nákladní automobil," doplnil závěrem mluvčí hasičů.