K nehodě na Frýdecko-Místecku došlo ve středu 20. září večer.  "Krajští operátoři převzali několik minut před jednadvacátou hodinou tísňové volání k havárii automobilu na silnici poblíž obce Třanovice. K zásahu vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci z Českého Těšína a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Požár dřevostaveb v Dolní Lomné.
Hořely dřevostavby na Frýdecko-Místecku, jeden hasič se lehce zranil

Jednapadesátiletý muž byl po střetu vozidla s betonovou překážkou zaklíněn a vyprostit jej museli hasiči. V okamžiku příjezdu záchranářů byl při vědomí, jeho poranění však byla život ohrožující.

"Zasahující lékař prvotním vyšetřením zjistil zranění hrudníku, břicha a dolních končetin, pacient rovněž jevil známky šokového stavu. Posádky ZZS jej proto uvedly do umělého spánku, zajistily dýchací cesty a převedly na přístrojem řízenou ventilaci. Dále naložily pánevní pás, uložily do podtlakové matrace, zajistily vstup do kostní dřeně a zahájily podávání léků," řekl Deníku dále mluvčí záchranářů.

Modernizace frýdecko-místecké nemocnice - září 2023
Nemocnice ve Frýdku-Místku: modernizace, nové parkoviště i potrubní pošta

Po všech potřebných opatřeních byl muž letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče lékařů tamního urgentního příjmu.