Zdravotnická záchranná služba byla v úterý 12. prosince volána do jedné z obci na Frýdecko-Místecku. "Přednemocniční neodkladnou péči bylo přitom nutno poskytnout hned dvěma osobám – ženě a dítěti. Krajské operační středisko přijalo tísňové volání ve tři čtvrtě na tři odpoledne, na pomoc byla vyslána lékařská a zdravotnická posádka, stejně jako vrtulník letecké záchranné služby," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Slavnostní rozsvícení jablunkovského vánočního stromu, 12. 12. 2023.
Tak krásný tu ještě nebyl, chválili Jablunkovští svůj vítězný vánoční strom

Třicetiletá žena byla v obci na Frýdecko-Místecku na procházce se svým ročním synem, když u ní došlo k náhlé zdravotní indispozici se ztrátou vědomí. Poté, co se probrala, nalezla dítě promoklé ve vodě a silně podchlazené. Naštěstí žena dokázala přivolat pomoc.

"Chlapcův stav byl život ohrožující, jeho dýchání nedostatečné. Záchranáři ihned započali s odbornou péčí, včetně zajištění vstupu do kostní dřeně pro podání léků, poskytli kyslík a zajistili tepelný komfort dítěte. Poté jej tým LZS transportoval do ostravské Fakultní nemocnice," řekl dále mluvčí záchranářů. 

Bývalý institut podnikového vzdělávaní, ulice Dlouhá, 29. září 2023, Frýdek-Místek.
Ostudy Frýdku-Místku, 5. díl: Chátrající škola pro valcíře dále hyzdí tvář města

"Ženu po prvotním vyšetření a podání potřebných léků záchranáři přepravili do třinecké nemocnice a předali na centrálním příjmu nemocných," dodal mluvčí.