"Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí 27. listopadu časně ráno u dopravní nehody s více zraněnými na Frýdecko-Místecku. Prvotní informaci o střetu dvou osobních vozidel a kamionu poblíž obce Ostravice přijali krajští operátoři pět minut po půl páté. Na pomoc byly vyslány dva pozemní týmy ZZS, a to ze základen ve Frýdlantu nad Ostravicí a Frýdku-Místku," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Lokalita centrální park U lávek, Frýdek-Místek.
Ostudy Frýdku-Místku, 3. díl. Centrální park obsadili bezdomovci

"K nehodě došlo za obcí Ostravicí. Dle dosud zjištěných informací došlo ke střetu dvou osobních vozidel jedoucích od vodní nádrže Šance (od Bílé) s nákladním vozidlem s návěsem, který původně směřoval k Bílé, ale z důvodu vjetí do úseku silnice, kde platí pro nákladní vozidla zákaz vjezdu, se otáčel," řekla pak k nehodě mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Řidič kamionu nerespektoval několik světelných upozornění na zákaz vjezdu vozidel nad 12 tun do tohoto úseku, který je aktuálně pro nákladní vozidla nesjízdný.

"Dechové zkoušky u řidičů byly negativní. Kvůli šetření a následně odstraňování následků nehody usměrňovali policisté po dobu nezbytně nutnou provoz, a to kyvadlově. Příčinami a veškerými okolnostmi dopravní nehody se i nadále zabývají policisté dopravního inspektorátu Frýdek-Místek," doplnila mluvčí policie. 

Adventní městečko na náměstí Svobody v Místku. Rok 2019.
Adventní městečko Frýdek-Místek. Bohatý program startuje v neděli, takový bude

 Týmy záchranářů ošetřovaly celkem čtyři zraněné, muže ve věkovém rozpětí čtyřiačtyřicet až dvaašedesát let. Všichni byli při vědomí a se záchranáři komunikovali.

"Utrpěli vesměs středně závažná poranění - ve dvou případech hrudníku, v jednom pak páteře a dolní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je sanitní vozidla transportovala na centrální příjem frýdecko-místecké nemocnice," doplnil mluvčí záchranářů.