Ochránci zákona pronásledovali motorkáře. Do cestu se jim však postavilo odbočující dodávkové vozidlo, do kterého narazili.

„Dle dostupných informací byl užit na služebním autě výstražný zvukový a světelný signál, kdy při objíždění několika v řadě stojících vozidel započal řidič dodávky odbočovací manévr a došlo ke střetu,“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie s tím, že služební vozidlo posléze narazilo do svodidel a dalšího stojícího automobilu.

Přehrada na Žermanicích, kde modernizují a posilují malou vodní elektrárnu, 14. 2. 2024.
Žermanickou vodní elektrárnu renovují, dostane třetí turbínu

„Začalo hořet, přičemž došlo v podstatě ke shoření vozidla. Zdravotníkům byli předání dva policisté a řidič dodávky. Výsledek provedených dechových zkoušek u řidičů byl negativní,“ dodala Štětínská.

Mladší z policistů má zranění v obličeji, jeho kolega utrpěl popáleniny, řidič dodávky (38 let) má poraněnou hlavu. „Všechna zranění jsou středně těžkého charakteru, všichni byli při vědomí a mimo ohrožení života,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Policisté skončili na úrazové ambulanci ve Frýdku-Místku, osmatřicetiletý muž v Městské nemocnice v Ostravě. Dechové zkoušky ukázaly, že ani jeden z řidičů neměl v sobě alkohol. Pronásledovaný motorkář využil situace a ujel.

Pomůžete policii? 

Okolnosti nehody zjišťují policisté. „Zabývají se také veškerými okolnostmi, které nehodě předcházely, tedy včetně pronásledování motocyklu. V této souvislosti se obracejí se žádostí o spolupráci na řidiče, osádky vozidel i další svědky, kteří disponují jakoukoliv informací jak k samotné nehodě, která se stala na křižovatce ulic U Dálnice a Československých lesů v Paskově, tak pronásledování motocyklu,“ sdělila Štětínská.

Výstavba nového obchodního centra v obci Dobrá, 20. února 2024, Dobrá.
Nové obchodní centrum na Frýdeckomístecku, dopravní problémy a chystané novinky

Jak dodala, služební vozidlo jelo za motocyklem ve směru od Sviadnova na Vratimov po staré cestě. Policisté přivítají i záznamy z palubních kamer.