Jak již Deník informoval, k nehodě ve Frýdku-Místku došlo 24. ledna před sedmou hodinou na přechodu v Bruzovské ulici.

"Došlo zde ke střetu přecházející chodkyně a vozidla značky Seat Toledo červené barvy, které jelo ve směru od obce Bruzovice k ulici Revoluční, poblíž křižovatky ulic Jeronýmova a Antala Staška. Žena při nehodě utrpěla těžké zranění a skončila v péči záchranářů," uvedla pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová.

Poutač na křižovatce před Lučinou na Frýdecko-Místecku, únor 2024.
Vítá Vás Obec Lučina. Je to správně česky? Nová obecní cedule budí pozornost

Záchranáři v den nehody pro Deník uvedli, že devětadvacetiletá pacientka jevila známky poruchy vědomí, prvotní lékařské vyšetření ukazovalo na poranění hlavy, mozku a horní končetiny.

"Vyloučit nebylo možno ani další zranění. Stav ženy byl život ohrožující. Záchranáři ji uvedli do umělého spánku, lékař zajistil dýchací cesty a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byla pacientka transportována do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice," řekl k nehodě a zásahu mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Hledají se svědci, pomohou i záznamy z palubních kamer

Frýdecko-místečtí kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Střelba v třinecké nemocnici, Krajský soud Ostrava, listopad 2023.
Střelba v nemocnici v Třinci. Muž půjde do vězení na sedm let

"V souvislosti s prověřováním okolností této nehody se obracíme na svědky, kteří se v uvedenou dobu na místě nehody nacházeli nebo místem projížděli a mohli by poskytnout informace vedoucí k objasnění průběhu dopravní nehody, popřípadě záznamy z palubních kamer. Kriminalisty je možno kontaktovat na telefonních číslech 974 732 471 nebo 974 732 369, případně na bezplatné telefonní lince 158. Za informace a pomoc policie veřejnosti děkuje," doplnila mluvčí policie.