Operační středisko hasičů bylo o nehodě kamionové soupravy s chladničkami na silnici I/11 informováno krátce po desáté hodině dopoledne. „Přívěs s plachtou skončil v příkopu, na jeho vytažení zpět na silnici vyjela těžká hasičská technika z Frýdku-Místku a Ostravy. Hasiči ale museli nejprve část těžkého bílého nákladu ručně vyložit – po vyproštění zase vrátit zpět na korbu. Nehoda se obešla bez zranění," upřesnil mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela s tím, že do záchranné akce se zapojily čtyři hasičské jednotky.

Do Třince vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Třinec a Frýdek-Místek (vyprošťovací speciál Tatra 815) a Ostrava-Zábřeh (jeřáb Demag/Terex).

„Hasičům se podařilo náklad chladniček vyložit a po vyproštění přívěsu naložit bez poškození. Průjezdnost vozidel byla nejprve zajištěna přes čerpací stanici pohonných hmot, pak odkloněna. U kamionu s chladničkami nebyl evidován žádný únik provozních kapalin.

Ani poté ještě neměli záchranáři pohov. „Když už byli profesionální hasiči z místecké stanice s vyprošťovacím speciálem na podvozku Tatra 815 v Třinci, pomohli dojet českému řidiči jiného kamionu, kterému jen několik metrů před čerpací stanicí v Oldřichovicích došlo palivo," dodal Petr Kůdela.