Smutný pohled se naskytl hasičům poté, co v pátek 13. března před polednem otevřeli na žádost příbuzných byt jejich babičky na Komenského ulici ve Frýdlantu nad Ostravicí. „Měli o ní strach, protože už několik dní nevycházela ven. Jejich obavy byly nakonec oprávněné, protože v jedné místnosti našli ženu mrtvou,“ potvrdil k případu operační důstojník Hasičského záchranného sboru ve Frýdku–Místku René Rodek.

Ani sobotní služba se pro hasiče moc dobře nevyvíjela. O půl jedenácté vyjížděli na Bílou, kde se srazila dvě auta. Kolize se obešla bez zranění. Záchranáři u vozidel odpojili baterie.

Další havárka na sebe nenechala dlouho čekat. Před polednem se totiž v obci Morávka srazil osobní automobil s autobusem.

„Nehoda si vyžádala tři zraněné. Vyprošťovat jsme je ale nemuseli, protože po našem příjezdu už byli v péči zdravotníků. Kolegové jen zlikvidovali menší únik provozních kapalin,“ upřesnil operační důstojník frýdecko-místeckých hasičů Rostislav Muroň s tím, že na místě profesionálním hasičům z Frýdku-Místku ještě pomáhaly dobrovolné jednotky z Nošovic a Kozlovic.

„Ta posledně jmenovaná z toho důvodu, že byla u nás zrovna na stáži. Zpátky sbory dojely ve čtvrt na dvě odpoledne,“ vysvětlil Rostislav Muroň.
Hasiči si museli přivstat i v neděli. „Ráno naše jednotka vyjela na Střelniční ulici, kde hořel odpad v kontejneru. Protože byl kovový, nevznikla žádná škoda,“ připomenul Rostislav Muroň. Depresivní výjezd měli ovšem krátce po poledni v Paskově. Otevřeli byt na Místecké ulici, ve kterém jeho majitele našli již mrtvého. Úmrtí následně potvrdil i přivolaný lékař.