Případ se udál v pátek dopoledne. Studna byla už v dávné minulosti postavena na pasece asi sto metrů od příjezdové cesty. Tele zaplňovalo celý prostor studny, žalostně bučelo asi metr pod úrovni terénu, stejně jako jeho matka opodál. Protože nohy mělo vmáčklé pod sebou, hasiči nemohli při jeho vyproštění použít tradiční popruhy. Jejich pohotová chytrost a um ale opět slavily úspěch.

"Po dohodě s majitelkou stáda byl rychle přivolán traktorbagr z nedaleké stavby, který zhruba metr vysokou betonovou skruž v zemi obhrabal, skruž byla opatrně a odsunuta, aby nepřekážela v dalším postupu záchrany. Hasiči pak vytáhli tele vlastníma rukama. Kromě několika odřenin nejevilo na první pohled žádné známky újmy na zdraví a vesele odběhlo na tolik vysněnou šťavnatou pastvu," vylíčil situaci mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela s tím, že mezi náhradními variantami byl hasičský jeřáb a pneumatická sbíječka. Těch už nebylo zapotřebí.

Spokojená byla matka telete, která doprovázela zásah třineckých hasičů hlasitými projevy, a také hasičský velitel zásahu. A to jak s rychlostí záchrany, tak s aktivním přístupem kolegů z jednotky dobrovolných hasičů Třinec-Guty. „Na záchraně telete pracovali i přes své mládí doslova bez dechu,“ poznamenal zkušený profesionální hasič.

A kdo mohl za to, že telátko skončilo ve studni? Žádní vetřelci, ale jeho otec – statný býk o hmotnosti zhruba 1,2 tuny, který se opřel do horní metrové skruže a hravě ji odsunul stranou.