Slovenský tahač s návěsem patrně dostal smyk na zledovatělé vozovce při sjíždění kopce k hraničnímu přechodu ve směru na Slovensko a skončil mimo komunikaci otočený o 180 stupňů. Část návěsu zasahovala do jízdního pruhu a z tahače mírně unikala nafta. Řidiče odvezla sanitka do nemocnice.

Na místo dorazily tři jednotky hasičů. Vedle třinecké jednotky s chemickým automobilem to byli dobrovolní hasiči z Jablunkova a Mostů se čtyřmi vozidly. „Protože při nehodě byla proražena palivová nádrž tahače v horní části a mírně z ní unikala nafta, hasiči ji zachycovali do odkapového korýtka, také zajistili vozidlo před požárem odpojením akumulátorů. Pak odčerpali z nádrže zhruba 400 litrů nafty do připravených nádob,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Dodal, že na místo přijeli zástupci firmy a druhým kamionem vytáhli havarované vozidlo zpět na silnici. „Pokud by se tato první varianta nepovedla, byli hasiči připraveni povolat vyprošťovací speciál Tatra 815 z Frýdku-Místku, což nakonec nemuseli,“ poznamenal Kůdela.

Hasiči potom naftu načerpali zpět do nádrže vozidla a zástupci firmy si proražení provizorně zatěsnili. S vozidlem zajeli na zhruba kilometr vzdálené odstavné parkoviště.

Hned tři osobní automobily – Škoda Favorit, Suzuki Vitara a Renault 19 – se v pátek večer srazily ve Frýdku-Místku na Hlavní třídě. Pod takzvanou.Rubikovou křižovatkou zasahovaly dvě jednotky hasičů z Frýdku-Místku, z toho jedna dobrovolná. Vozy zajistili před požárem, vyprostili zraněnou osobu z Favoritu a předali ji rychlé záchranné službě. „Také zasypali uniklé provozní kapaliny na vozovce sorbentem,“ řekl Kůdela.