Operační středisko přijalo tísňové volání ohlašující dopravní nehodu osobního a nákladního vozidla na silnici první třídy v pátek krátce po půl jedné odpoledne. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanice v Třinci a jednotka dobrovolných hasičů z Mostů u Jablunkova. „Po příjezdu první jednotky k místu dopravní nehody bylo upřesněno, že se jedná o dopravní nehodu nákladního automobilu, který najel na svodidla u silnice, a při tom došlo k poškození přední nápravy a palivové nádrže. Následně unikly provozní kapaliny z havarovaného kamionu. Žádný osobní automobil nebyl dle zjištění velitele zásahu na místě přítomen," popsal mluvčí krajských hasičů Petr Holub.

Protože pohonné hmoty stále unikaly, rozhodl velitel zásahu o povolání speciálního chemického automobilu ze stanice ve Frýdku-Místku. Speciál je vybaven pro úniky nebezpečných látek, hasiči jej používají také pro úniky většího množství provozních kapalin u dopravních nehod.

„Hasiči provedli u kamionu protipožární opatření a utěsnění poškozené palivové nádrže, zabránili tak dalšímu úniku pohonných hmot do životního prostředí," popsal Petr Hulub s tím, že dle odhadu hasičů z nádrže vyteklo asi dvě stě litrů paliva. „Proto byli na místo zásahu povoláni pracovníci odboru životního prostředí a Povodí Odry. Po jejich příjezdu bylo rozhodnuto o přečerpání asi dvou set litrů nafty z poškozené nádrže kamionu," doplnil Hulub. Na sanaci již uniklé nafty povolali zástupci odboru životního prostředí specializovanou firmu. Rozlité palivo na silnici zlikvidovali sorbentem.

Poté hasiči na místo zásahu povolali vyprošťovací speciál Mercedes Benz Bison ze stanice v Ostravě-Zábřehu. „Speciál se postaral o vyproštění havarovaného kamionu a o jeho odtah na nejbližší odstavnou plochu. Po dobu vyprošťovacích prací byla silnice částečně uzavřena," konstatoval mluvčí Petr Holub. Poslední hasičská jednotka se podle něj vrátila na základnu až kolem osmé hodiny večerní, celý zásah tedy trval přibližně sedm a půl hodiny.