Houbařku, kterou pět dní marně hledaly desítky záchranářů, nakonec našel její příbuzný kolem jedenácté hodiny již mrtvou v těžko přístupné strži, která se nacházela asi jen kilometr od autobusové zastávky. „Policie bude zkoumat okolnosti a příčinu úmrtí. Zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že by se stala obětí trestného činu,“ prohlásil frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk, který redakci sdělil, že rojnice záchranářů prošla v minulých dnech jen kousek od místa nálezu.

S výzvou k zahájení pátrací akce se na Horskou službu Beskydy obrátila Policie ČR, které vše oznámil její manžel, jemuž ještě v neděli žena dávala přes mobilní telefon vědět, že se vrací domů. Když se manželky nedočkal, pokusil se jí dovolat, jenže její mobil byl už vypnutý. Několikadenní pátrací akce byla velice rozsáhlá. „Už v neděli jsme do akce nasadili dvacet našich členů, kteří s hasiči a policisty po houbařce pátrali až do tmy. K dispozici jsme měli i vrtulník s termovizí,“ připomenul k akci náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica. Vzhledem k tomu, že pátrání bylo stále neúspěšné, nasadila horská služba v pondělí přes třicet členů, kteří opět ve spolupráci s hasiči a policisty prohledávali lesní nepřehledný terén. „V pondělí se pátrání zúčastnilo celkem devadesáti lidí,“ řekl náčelník Radim Pavlica s tím, že v úterý 13. září ráno opět horská služba i ostatní složky vyslaly do oblasti pátrací hlídky. Byli nasazeni i služební psi.

V souvislosti s tímto smutným případem horští záchranáři doporučují, aby zejména staří lidé nezapomínali na bezpečnost. „Než vyrazí do lesa, měli by si dostatečně nabít mobilní telefon, kterým si v případě jakékoli nepříjemné situace mohou přivolat pomoc,“ dodal Pavlica.

Související články zde:Ztracená houbařka se stále nenašla

Pátrání po houbařce pokračuje. Nepomohl ani vrtulník s termovizí