"Nejprve skončil slovenský řidič hybridního osobního automobilu Toyota Corolla ve středových svodidlech, a to ve směru z Nového Jičína na Frýdek-Místek. Po přelétnutí části středového svodidla na silnici v opačném směru bylo poškozeno dalších šest osobních automobilů, když některé měly proraženou pneumatiku," uvedl mluvčí morvaskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Policisté prohledávají místo neštěstí v městské části Hulváky, kde při výbuchu v místě výkopových prací zemřel člověk, 8. dubna 2022 v Ostravě.
V Ostravě zabíjela válečná munice, bomba vybuchla ve výkopu u bytového domu

Hasiči ihned po příjezdu na dálnici odnesli nebezpečný kus utrženého svodidla na krajnici. Řidiči toyoty při vědomí poskytli předlékařskou první pomoc, pak jej odvezla sanitka do nemocnice.

"Hasiči také zabezpečovali havarovaná vozidla před případným požárem, na menší úniky provozních kapalin použili nasákavý sorbent, a nakonec dálnici v místě nehody uklidili. Cestující z šesti vozidel ve směru na Nový Jičín nebyli naštěstí zraněni," pokračuje mluvčí hasičů. 

Tisková konference k obnově dětského oddělení v nemocnici ve Frýdku-Místku, 4. dubna 2022. Silvie Kopcová a Eva Hrbková.
Problém s akutní dětskou péčí ve Frýdku-Místku graduje, co bude dál?

Nehoda se stala v pátek krátce před pátou hodinou ranní. Zasahovaly zde dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Kopřivnice a Nový Jičín, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Příbora.