„K místu události vyjela ihned posádka rychlé zdravotnické pomoci z Nošovic, na misi byl vyslán také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. První záchranáři byli u zraněných během šesti minut od nahlášení události,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Osmačtyřicetiletý motocyklista byl po kolizi krátce v bezvědomí, později se záchranáři již komunikoval. Zasahující lékař zjistil, že utrpěl poranění hrudníku, pánve a končetin. Stav muže se jevil jako život ohrožující.

Nehoda u Horních Tošanovic.

„Posádky pacienta zajistily krčním límcem, uložily do podtlakové matrace, podali mu potřebné léky a připravily postiženého k transportu do zdravotnického zařízení,“ pokračoval Lukáš Humpl s tím, že zraněného muže poté přepravil vrtulník Letecké záchranné služby do Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba, kde ho záchranáři předali do péče týmu urgentního příjmu.

„Muž ve věku čtyřiceti let, který cestoval v automobilu, byl ošetřen s lehkým poraněním horní končetiny. Jeho stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení, a proto jej záchranáři ponechali na místě události,“ doplnil Lukáš Humpl.