Podle dostupných informací by mělo být příčinou nehody, která se odehrála poblíž pily v Palkovicích, splašení koní. Na povozu v té době seděl sedmadvacetiletý muž a šestnáctiletá dívka. Při následném prudkém nárazu do stromu utrpěli vážná zranění. Na pomoc jim museli co nejrychleji přijet záchranáři. „Operační středisko vyslalo na místo nehody lékařskou výjezdovou skupinu z Frýdlantu nad Ostravicí a posádku rychlé záchranné pomoci z Frýdku-Místku,“ upřesnil tiskový mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl s tím, že sedmadvacetiletý muž utrpěl zranění nohy a hlavy s podezřením na otřes mozku. Po ošetření skončil na úrazové ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku.

„Šestnáctiletá dívka skončila o poznání hůře. S otřesem mozku a těžkým zraněním nohy ji vrtulník transportoval do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ dodal Lukáš Humpl.

Starostu Palkovic Radima Baču jsme přes mobilní telefon zastihli v Rakousku, kde se o nečekané kolizi dověděl. „Byl jsem z toho v šoku. Absolutně nechápu, co tam ta holka na tom povoze dělala. Porušila tím bezpečnostní předpisy, protože tam neměla vůbec být. Měla se starat jen o koně. Jsem zrovna v zahraničí, takže to teď na dálku nemůžu řešit, jenže nejspíš ji vyloučím z našeho klubu. Svatý ale nebude ani ten druhý, který se asi předváděl. Bylo to nejspíše všechno jen z frajeřiny,“ zamyslel se starosta Radim Bača, který se zároveň obával o stav svých koní, kteří povoz táhli. „Samozřejmě je na prvním místě zdraví lidí, jenže doufám, že se těm koním nic nestalo. Na mistrovství evropy v tahu obsadili druhé místo,“ prozradil starosta Radim Bača.

Okolnosti netradiční kolize už začala prošetřovat Policie ČR. „Protože koňský povoz jel po komunikaci, prošetřujeme to jako normální nehodu. Zatím jsme nezjistili, že by se koně splašili kvůli projíždějícímu autu – nebo něčemu jinému. Budeme se podrobně zabývat i tím, jestli byla naplněna skutková podstata trestného činu ublížení na zdraví,“ vyjádřil se na dotaz redakce v pátek jeden z pracovníků frýdecko-místeckého dopravního inspektorátu Policie ČR.