Nehoda se stala ve čtvrtek přibližně dvacet minut po 19. hodině v křižovatce poblíž železničního přejezdu ve Frýdlantu nad Ostravicí. K zásahu hned po ohlášení na tísňovou linku vyjela záchranná služba z místní základny. První pomoc však muži začal poskytovat lékař, který místem právě projížděl. 

Zraněnému nohu zaškrtil nad ránou, aby zastavil silné krvácení. Ve spolupráci s posádkou záchranné služby pak byl pacient připraven k transportu do nemocnice. 

K nočnímu zásahu vzlétl z ostravské základny vrtulník, který přistál na místním sportovním letišti. Místo přistání mu tam osvětlili hasiči. Pacient byl na palubu přeložen ze sanitky a letecky transportován na specializované Traumatologické centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. 

"Sedmatřicetiletý motocyklista byl v okamžiku příjezdu záchranářů ještě při vědomí a komunikoval. Utrpěl vážná poranění obou dolních končetin, mimo jiné i poranění ztrátového charakteru, zasahující lékař vyslovil také podezření na poranění mozku. Zdravotní stav postiženého se velmi rychle zhoršoval, došlo k poruše vědomí a selhání dýchání. Nutno bylo zajistit dýchací cesty a převést muže na přístrojem řízenou ventilaci. Záchranáři zahájili podávání léků, naložili krční límec a uložili pacienta do vakuové matrace. Ke vzletu byl povolán vrtulník letecké záchranné služby, jehož posádka provedla rychlý a šetrný transport postiženého do ostravské Fakultní nemocnice. Tam byl předán do péče týmu tamního urgentního příjmu," informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Následek nehody

"Jednalo se o dopravní nehodu, která skončila těžkým zraněním muže, který jel na motocyklu. Z dosavadních známých výsledků vyšetřování vyplývá, že mu v křižovatce nedala přednost řidička osobního automobilu. Alkohol u řidičky byl dechovou zkouškou vyloučen. Okolnosti nehody dále vyšetřují policisté," řekl Deníku policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.