Motocyklista se tam srazil s nákladním automobilem, který se ve smyku převrátil. Těžce zraněného motocyklistu převezl do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě vrtulník. 

"Týmy zdravotnické záchranné služby ošetřovaly tři účastníky nehody: Nejvážnější byl stav pětadvacetiletého muže, jenž cestoval na motocyklu. Utrpěl těžká poranění páteře a hlavy. Lékař ZZS jej uvedl do umělého spánku a zajistil postiženému umělou plicní ventilaci. Byl uložen do vakuové matrace a po podání potřebných léků jej posádka LZS přepravila do ostravské Fakultní nemocnice. Dvaadvacetiletá žena, rovněž motocyklistka, udávala bolest v oblasti krční páteře, její zranění se jevilo jako středně těžké. Jednadvacetiletý muž z havarovaného nákladního vozidla byl zraněn lehce, a to v oblasti dolní končetiny. Oba pacienti byli po ošetření na místě zásahu transportováni na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku," popsal mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl. 

"Krátce před třetí hodinou odpolední, došlo na silnici I/56 mimo obec Staré Hamry, poblíž restaurace Samčanka k vážné dopravní nehodě. Zde projíždějící kamion, jehož řidič (roč. 1993), zřejmě nepřizpůsobil rychlost povaze vozovky, dostal se do smyku, převrátil se a sesmýkl se do levého jízdního pruhu. Zde se střetl s projíždějícím motocyklem zn. Suzuki. Řidič motorky (roč. 1990) byl těžce zraněný a jeho spolujezdkyně lehce. Taktéž šofér kamionu vyvázl pouze z lehkým poraněním. Odborným měřením jsme zjistili, že řidič kamionu před jízdou alkohol nepožil a taktéž ani šofér motocyklu. Přesné příčiny a okolnosti této nehody jsou a budou předmětem právě probíhajícího a následného šetření," informoval policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.