Na hladinu Žermanické přehrady, na pravém břehu v Soběšovicích, se museli hasiči vydat se svým člunem v noci na neděli. 

„Případ byl hasičům nahlášen těsně po čtvrt na jednu v noci. Jednalo se o hlášenou tonoucí osobu," uvedl mluvčí Petr Holub s tím, že operační středisko hasičů na místo ihned vyslalo jednotky ze stanic v Havířově a Frýdku-Místku a také jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Lučina.

„Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že asi 50 metrů od břehu se na vodní hladině nachází osoba. Záchrana byla provedena pomocí speciálních nafukovacích saní, které jsou součástí výbavy každého prvosledového zásahového vozidla," naznačil mluvčí hasičů. Po vytažení muže se ukázalo, že nemá žádná zjevná zranění.

„Byl předán Policii ČR a jednotky se vrátily zpět na své základny," dodal Petr Holub. „Ne vždy se však hasiči setkávají se šťastným koncem."

Utopený na Těrlické přehradě

Méně štěstí měl plavec na sousední Těrlické přehradě. Ten se tam utopil na pláži v lokalitě Dolního Těrlicka v neděli chvíli před polednem. 

Lidé volali vodní záchrannou službu, která však nešťastníka nenašla. Pod hladinu proto museli policejní potápěči. Ti ho našli kolem 16. hodiny několik metrů od břehu.  

"Jednalo se o muže, u kterého policisté prozatím ověřují totožnost. Podle svědků vstoupil do vody a po chvíli zmizel pod hladinou. Nalezeno bylo až jeho tělo," potvrdil Deníku policejní mluvčí Miroslav Kolátek. 

Planý poplach na štěrkovně

Hasiči museli hledat tonoucího také na Hlučínském jezeře. Tam se však nikdo neutopil.

"V neděli před sedmou hodinou ranní byla hlášena tonoucí osoba a volání o pomoc. Na místo byly ihned vyslány 3 jednotky hasičů, a to jednotka HZS MSK ze stanice v Hlučíně, kterou posílily dvě jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Hlučín a Kozmice. Po příjezdu na místo byl nasazen motorový člun a bylo propátráváno okolí místa hlášeného tonutí osoby. Zde nebyla nalezena žádná tonoucí osoba, avšak na blízkém ostrůvku byly nalezeny dvě zde přebývající osoby. Do své péče si je převzala posádka ZZS MSK a Policie ČR. Hasiči následně ještě znovu propátrali okolí, avšak žádnou osobu již nenalezli. Proto se poté vrátili na své základny," informoval mluvčí hasičů Holub.