Krajské operační středisko bylo před půl jednou na tísňové lince informováno o pádu člověka z okna domu. Na místo události ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Třinci a posléze vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.

„Sedmadvacetiletý muž utrpěl vážná vícečetná poranění a jeho život byl v ohrožení. Zasahující lékaři zjistili zranění v oblasti hlavy a mozku, horní i dolní končetiny a hrudníku. Postižený byl zpočátku při vědomí, jeho stav se však zhoršoval. Záchranáři jej proto uvedli do umělého spánku, přikročili k zajištění jeho dýchacích cest a umělé plicní ventilaci. Zahájili nitrožilní podávání léků a infúzních roztoků, zajistili muže krčním límcem," popsal rozsah zranění tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Na ošetření pacienta spolupracovala pozemní i letecké posádka. Po provedení přednemocniční neodkladné péče byl muž vrtulníkem přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán na traumatologickém centru. Zdravotníci o události samozřejmě informovali také policii.