Devětadvacetiletý muž měl podle informací záchranářů spadnout z budovy penzionu, který se nachází na břehu vodní nádrže Žermanice, a to z výšky okolo pěti metrů.

"V době příjezdu posádek byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a známky svědčící pro poranění mozku. Pacient byl zajištěn krčním límcem, zaintubován a převeden na přístrojem řízené dýchání," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Zloděj se vydával za odtahovku a kradl auta na Frýdecko-Místecku

Záchranáři podali potřebné léky a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Poté byl muž transportován do ostravské Fakultní nemocnice a tam předán do péče týmu urgentního příjmu.

Podle neoficiálních informací došlo k úrazu, když se muž snažil vlézt přes okno do svého pokoje, od kterého měl údajně zrtatit či zapomenout klíče. Policie v sobotu potvrdila, že se případem zabývá, bližší okolnosti ale nesdělila. "Vše je v šetření, na případu policisté pracují," řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. 

Záchranáři v Beskydech v současnosti obecně často zasahují také u mnohdy vážných zranění cyklistů. Bylo tomu tak i o uplynulém víkendu. K vážným úrazům cyklistů došlo v Malenovicích a v Bílé. Policie stále šetří také sražení chlapece cyklistou, ke kterémnu došlo v červenci v Milíkově.