Muž nebyl viditelně zraněn, pravděpodobně na zastávce náhle zkolaboval. Operační středisko vyslalo k pacientovi nejbližší volnou posádku z Českého Těšína. Operátorky také instruovaly volající k poskytnutí první pomoci. Až do příjezdu záchranné služby zůstaly ve spojení s lidmi na místě události a vedly takzvanou telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci.

"Jedná se o postup, kdy operátorka zachránce na dálku provází prováděnými oživovacími pokusy a vede je k jednotlivým krokům, které je nutno učinit. Pomůže například zjistit laikům, zda se u postiženého skutečně jedná o stav vyžadující resuscitaci a kontroluje správnost či tempo srdeční masáže. Posádka záchranné služby pokračovala ve snaze obnovit činnost srdce pomocí léků a opakovaných defibrilací. Muže také zaintubovala a připojila na řízené dýchání ventilátoru," upřesnil tiskový mluvčí územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Na místě přistál i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy, jehož posádka se připojila k pokusům o záchranu. Přes téměř třičtvrtě hodiny trvající resuscitaci se záchranářům nepodařilo srdeční činnost obnovit a lékař musel konstatovat smrt pacienta. Vzhledem k tomu, že se jednalo o exitus v terénu a beze svědků, o události byla informována policie.

„Zasahující záchranáři i operátorky velmi oceňují snahu laiků včerejší události a jejich ochotu pomoci neznámému člověku. Přestože pokusy o záchranu muže skončily nezdarem, záchranná služba touto cestou děkuje všem těmto spoluobčanům za vzornou spolupráci se záchranáři,“ ocenil i Lukáš Humpl.