Zkontrolováno bylo více jak 530 vozidel a na pokutách bylo vybráno přes 50 tisíc korun.

Pětatřicet policistů nastoupilo na 11 stanovišť ve Frýdku-Místku a okolí. Policisté se tentokrát zaměřili na přestupky, které jsou příčinou nejzávažnějších dopravních nehod. Měřili nejen dodržování rychlosti v obcích, ale i předjíždění přes plnou čáru, požívání alkoholu a drog před jízdou. Z vrtulníku měli policisté výhled na dlouhé úseky se zákazem předjíždění.

„Záznamy snímané kamerou ve vrtulníku mohli v přímém přenosu pozorovat policisté i na monitorech ve služebních vozidlech. Řidičům, kteří nechtěli věřit, že byli při přestupku odhaleni, byl jejich prohřešek ihned přehrán,“ prozradil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec. Překvapen byl jeden z řidičů, kterému se podařilo na Starých Hamrech po spáchání přestupku objet policejní hlídky. Když konečně zastavil auto před svým domem, přistál na vedlejší louce policejní vrtulník a pokutu mu vyměřil sám vedoucí dopravního inspektorátu, který akci řídil ze vzduchu.

„Při této akci se policisté navíc ujistili, že vrtulníku bude možné velmi efektivně využít i při stíhání motorkářů, kteří devastují Beskydy na svých terénních motorkách a čtyřkolkách. Vrtulníku se motorkářům v lesích ukrýt nepodaří. Navíc je možné z vrchu zhlédnout velký úsek krajiny,“ řekl mluvčí. Policisté s ochranáři již připravují postup proti těmto bezohledným jedincům.

V minulosti se již několik takovýchto ničitelů přírody podařilo společnými silami strážců přírody a policie dopadnout. Protože nejde o běžný přestupek, byla jim uložena pokuta ve správním řízení v řádech desetitisíců. Jeden z nich byl dokonce nucen svou motorku prodat, aby mohl sankci zaplatit a vyhnout se tak ještě nepříjemnější exekuci.