Na území Frýdecko-Místecka se přihodilo v neděli čtrnáct dopravních nehod, což je poměrně vysoký nárůst oproti normálnímu stavu, kdy se počet havárií pohybuje kolem pěti.

Během včerejška to nebylo o nic lepší. Jeden řidič havaroval včera v ranních hodinách poblíž autobusové zastávky „Transformátor" v Palkovicích. Vozem narazil do plotu. V drtivě většině řidiči podcenili nejen sněhovou vrstvu a zledovatělou vozovku, ale našli se i takoví „piráti silnic", kteří se takzvaně posilnili před jízdou. „Dopraváci" totiž načapali dva šoféry, kteří jezdili přiopilí, což nakonec potvrdily dechové zkoušky.

Kamiony: uzavírka

Od včerejšího dopoledne až do dnešních 15 hodin je uzavřena silnice I/56 Ostravice Bílá pro kamiony a nákladní auta s přívěsem. Silničáři danou lokalitu ošetřují inertním posypem, neboť se v blízkosti nachází vodní dílo Šance.

Navíc i malá vrstva ujetého sněhu může těžkým autům způsobovat v kopcovitém terénu nemalé problémy. Objízdná trasa vede z Frýdku- -Místku po silnici I/48 do Příbora, pak po silnici I/58 do Frenštátu pod Radhoštěm a po I/35 na Bumbálku. Řidiči, kteří zvolí trasu přes Frýdlant nad Ostravicí, musejí použít do Frenštátu pod Radhoštěm silnici II/483 následně i komunikace I/58 a I/35.

Okresní policejní mluvčí Vlastimil Starzyk v této souvislosti opět řidičům doporučuje, jak se mají přes zimu chovat.

„Nikdo by neměl podceňovat námrazu, která se v tomto počasí na cestách vytváří. Jen opravdoví šílenci nyní jezdí na letních pneumatikách. Přesto by se ani na zimních nemělo zapomínat na bezpečnostní vzdálenost mezi vozidly," doporučoval řidičům Vlastimil Starzyk.