K nehodě došlo v sobotu před Velikonocemi 8. dubna 2023 o půl deváté ráno. Stalo se na silnici I/56 v katastru obce Kunčičky u Bašky na Frýdecko-Místecku.

"Dosud nezjištěný řidič motorového vozidla světle hnědé barvy jedoucí od obce Baška po silnici II/477 směrem k silnici I/56 nerespektoval na dálničním přivaděči přenosné dopravní značení „Stůj, dej přednost v jízdě“ a vjel do jízdní dráhy vozidlu Volkswagen Arteon bílé barvy jedoucímu po hlavní komunikaci I/56 směrem na Frýdek-Místek," uvádí mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová. 

Řidič Arteonu zareagoval na situaci bržděním a strhnutím řízení vpravo, kde narazil do přenosného dopravního značení. Ke střetu vozidel nedošlo. Dosud neznámý řidič na místě dopravní nehody nezastavil a pokračoval v jízdě směrem na Frýdek-Místek.

"Dopravní policisté žádají případné svědky, kteří v uvedenou dobu místem této nehody projížděli a mohli by poskytnout informace vedoucí k objasnění průběhu dopravní nehody nebo ke zjištění neznámého vozidla či řidiče, popřípadě záznamy z palubních kamer, aby je kontaktovali přímo na dopravním inspektorátu ve Frýdku-Místku nebo na telefonním čísle 735 788 931, popřípadě na bezplatné telefonní lince 158. Za případné informace a pomoc policie veřejnosti děkuje," doplnila mluvčí.