Nehoda se stala v úterý večer. K zásahu okamžitě po ohlášení vyjeli hasiči, zdravotníci a policisté. První pomoc poskytli těžce zraněnému řidiči. U jeho spolujezdce však byla veškerá pomoc marná, zraněním na místě nehody podlehl. 

"Na místo vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci a třinecký tým rychlé lékařské pomoci. První záchranáři byli u postižených během sedmi minut od nahlášení. Třiadvacetiletý muž, který v automobilu cestoval, zůstal zaklíněn v jeho útrobách a utrpěl smrtelná zranění. Podlehl jim ještě před příjezdem záchranářů, kteří mu již nemohli pomoci. O dva roky starší pacient byl rovněž zaklíněn a vyprostit jej museli přivolaní hasiči. Jeho stav se rychle zhoršoval a život postiženého byl v přímém ohrožení. Zasahující lékařka u něj zjistila mnohočetná poranění, a to v oblasti hlavy, dolních končetin a břicha. Záchranáři museli zajistit mužovo dýchání pomocí intubace a přístrojem řízené ventilace, zavedli tři žilní vstupy a zahájili podávání potřebných léků. Pacient byl uložen do vakuové matrace a transportován do zdravotnického zařízení. Z důvodu neletových klimatických podmínek jej na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice transportovala pozemní posádka," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Jednotka profesionálních hasičů z Třince u nehody zasahovala společně s jednotkou dobrovolných hasičů Mosty u Jablunkova. "Hasiči z auta vyprostili jednoho zraněného muže (25 let) a předali týmu ZZS MSK, druhý nehodu nepřežil (23 let). Také zabezpečili havarované vozidlo před požárem a místo nehody nakonec uklidili," sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. 

"Přibližně ve 21.45 hodin jel 25letý řidič ve směru na Třinec. Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze vozovky a v pravotočivé zatáčce přejel do protisměru a vyjel ze silnice, kde narazil do konstrukce železničního mostu. Sám utrpěl těžká poranění nohou, jeho o dva roky mladší spolujezdec však na místě způsobeným zraněním podlehl. Okolnosti nehody se stále vyšetřují," řekl Deníku policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.