"Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Karviné  zahájil úkony trestního řízení ve věci přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a ve věci přečinu neposkytnutí pomoci, ze kterých je důvodně podezřelý 27letý muž z Českého Těšína," uvedl ve čtvrtek ráno mluvčí policie René Černohorský. 

Dále řekl, že na podkladě všech doposud zjištěných skutečností, především z ohledání místa dopravní nehody a z ohledání motorového vozidla, měl 27letý muž okolo devatenácté hodiny podvečerní 29. července zapříčinit dopravní nehodu s 85letým cyklistou z Českého Těšína.  Cyklista utrpěl mnohočetná zranění neslučitelná se životem a na místě nehody zemřel. "Po střetu řidič automobilu nezastavil, neposkytl pomoc zraněnému a poškozenému muži a z místa dopravní nehody ujel, přičemž automobil odstavil na ulici Rybářské v Českém Těšíně a utekl," podotkl mluvčí policie. 

Tato tragická událost se stala na silnici II. třídy číslo 468 poblíž křižovatky s ulicí Třineckou v Českém Těšíně na Karvinsku. Muž řídil vůz BMW 525 ve směru od Třince k silnici I. třídy číslo I/11 a z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru. "A to do odbočovacího pruhu, ve kterém jel v protisměru cyklista, do kterého vůz narazil," popsal mluvčí. 

Policie případ nadále šetří.