„Původně jsme měli hlášeno šest zraněných, když ovšem kolegové dojeli na místo, zjistili, že kolize si vyžádala tři zraněné, kteří jeli v osobáku. Vyprošťovací zařízení hasiči použít nemuseli. Po poskytnutí první pomoci je předali zdravotníkům, kteří je odvezli do nemocnice,“ upřesnil operační důstojník Hasičského záchranného sboru ve Frýdku-Místku Petr Holub s tím, že následky odklízely tři hasičské jednotky. „Profesionálním hasičům z Třince ještě vypomohly i dobrovolné sbory z Jablunkova a Mostů u Jablunkova. Jejich práce spočívala v odpojení akumulátorové baterie a posypání vyteklých provozních kapalin sorbetem,“ uvedl operační důstojník Petr Holub. Policie ihned začala s vyšetřováním okolností, za jakých se nehoda stala.

„Zjistili jsme, že pětadvacetiletý šofér osobního vozu Škoda Felicie ze Slovenska vjel do protisměru, kde se s dodávkou srazil. Lehká zranění utrpěli právě tři lidé v osobáku. Pocházejí z okresu Žilina,“ sdělil včera Karel Hořava z oddělení dopravních nehod Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku.

Dopraváci na osobním automobilu odhadli škodu na čtyřicet tisíc korun. „Na více poškozené dodávce činí sto tisíc, na poničené dopravní značce vznikla za pět tisíc korun,“ uzavřel Karel Hořava.

Během týdne se jednalo o druhou vážnou havárii na hlavním tahu mezi Třincem a Jablunkovem. Ve čtvrtek se v Bystřici při hromadné srážce zranili čtyři lidé. - více ZDE

Kam dál? Opilého traktoristu kvůli smrtelné nehodě obvinili z pěti zločinů