Účastníci první nehody byli zraněni, ale přežili. "Ošetřen byl sedmnáctiletý pacient s poraněním hlavy. Druhým zraněným byl sedmačtyřicetiletý muž, u něhož zasahující lékař nevyloučil možnost poranění páteře. Záchranáři mu zajistili žilní vstup, podali infúzi a léky, dále jej zafixovali krčním límcem a uložili do vakuové matrace," uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

"Oba pacienti byli při vědomí a s posádkami komunikovali. Záchranáři je předali do péče úrazové ambulance nemocnice ve Frýdku-Místku," dodal. Příčinu nehody teď šetří policisté. Vraky obou nabouraných aut i části náprav a plechy rozházené po vozovce vypadaly skutečně děsivě a aspoň na chvíli zafungovaly jako přirozené retardéry. Řidiči, kteří projížděli kolem a nehodu viděli, totiž na dalším úseku cesty citelně zpomalili.

"Stejná posádka rychlé lékařské pomoci, spolu s výjezdovou skupinou rychlé zdravotnické pomoci, pak byly ve čtvrt na tři volány k další nehodě, a to do Bílé-Mezivodí. I v tomto případě došlo ke zranění dvou osob," uvedl dále Lukáš Humpl. "Jednapadesátiletý muž utrpěl středně těžké poranění hrudníku. Po ošetření byl transportován na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku. O tři roky starší pacient jevil známky poranění břicha a hrudníku, jeho stav byl vážný. Záchranáři proto ihned zahájili přednemocniční léčbu a muže předali na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku."