Nehoda se stala chvíli před 13. hodinou na křižovatce silnic I/11 a I/56. K místu vyjeli policisté, hasiči a záchranky. Z místa bylo hlášeno několik zraněný, včetně 12letého chlapce s podezřením na vnitřní zranění. Právě pro něj byl vyslán vrtulník. Zpátky k Ostravě vzlétl o půl hodiny později. 

"Ohlášena nám byla nehoda s více zraněnými. K zásahu jsme vyslali pozemní i leteckou posádku. Na místě byli ošetřeni tři lidé. Nejzávažnější poranění hlavy a břicha utrpěl 12letý chlapec, který byl zprvu v bezvědomí, ale v době ošetřování už byl při vědomí. Uložen byl do vakuové matrace. Společně s jeho 37letou matkou, která utrpěla středně těžké poranění hrudníku a nohy, byli oba transportováni vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. 18letý mladík byl převezen sanitkou do nemocnice v Třinci s poraněnou nohou," informoval Deník mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

„Hasiči po příjezdu na místo dopravní nehody zjistili, že se zde nacházejí dvě havarovaná vozidla. Okamžitě zahájili spolupráci se záchranáři ZZS MSK a policisty Policie ČR, provedli zajištění havarovaných vozidel proti vzniku požáru a zabránili úniku provozních kapalin. Pomohli zajistit místo pro přistání vrtulníku. Následně prováděli regulaci dopravy na frekventované silnici. Po zadokumentování místa dopravní nehody provedli úklid komunikace a odstranili havarovaná vozidla mimo komunikaci," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Holub. 

Po dobu záchranných prací a vyšetřování byl v místě omezen provoz.